Як своїми руками здійснити монтаж водостічної системи profil

 • монтаж водостічної системи profil
 • Якщо Ви прийняли рішення самостійно, своїми руками встановити водостічну систему profil, то в цьому випадку необхідно почати з вивчення інструкції монтажу і розрахунку площі покрівлі. Це Вам дозволить визначити яку систему встановити, де розташувати і в якій кількості зливні труби, що б опади у повному обсязі йшли в потрібне місце. При монтажі ринв будите знати в яку сторону і на якій відстані робити нахил, для самостійного зливу води.

Інструмент, який допоможе зробити монтаж:

 • Вимірювальний інструмент;
 • ручна пилка по металу;
 • електродриль;
 • свердло;
 • ножиці по металу;
 • викрутка;
 • аркуш паперу і олівець;
 • шпагат;
 • шліфувальна шкурка з дрібними зернами або надфіль;
 • драбина;
 • силіконовий герметик.

Інструкція монтаж водостічної системи profil:

1. Для початку Вам необхідно визначити місце кріплення деталей які утримають жолоб, з двох сторін. Враховуйте, що розрахунок нахилу жолобів повинен відповідати три - п'ять мм на метровому проміжку. Нахил робиться в бік розташування зливового приймача. Використовуючи шнур, натягнутий між двома встановленими утримувачами, визначаємо похилу пряму, по якій необхідно встановлювати інші тримачі ринви.


2. {118\018} Металевий тримач жолобів монтується з нижньої сторони даху на конструкцію обрешітки двома шурупами. Відстань від одного тримача до другого має становити менше 50см.


3. Пластиковий {114 \ 014} тримач жолобів також монтується на відстані, яка не перевищує п'ятдесяти сантиметрів між ними. Кріплення здійснюється на лобову вертикальну дошку покрівлі двома шурупами в овальні отвори.


4. Тримачі закріплюються перпендикулярно лінії нахилу (лінії натягнутого шнура) а не краю покрівлі або землі. Регулюються двома шурупами, щодо лінії нахилу, в овальних отворах. Після регулювання, фіксуються третім шурупом в круглий отвір, тільки не перестарайтеся з пластмасовим утримувачем.


5. Відрізати необхідну довжину жолоба можна ручною пилкою із зусиллям на себе, беручі на допомогу аркуш паперу. Це дозволить рівно і перпендикулярно здійснити різ. Визначаючи необхідну довжину жолоба, врахуйте необхідну відстань для теплових зазорів.


6. Заздалегідь приготована шкурка або надфіль знадобиться Вам для вирівнювання і зачистки обрізаного краю пластика.


7. Виконуючи монтаж прохідного зливового приймача необхідно визначити місце установки його на ринві, і вирізати ножицями необхідний отвір. Обидва круглих отвори, на жолобі і зливовому приймачі, повинні збігатися, мати одну вісь і центр кола. Отвір в ринві має бути трохи більшим ніж отвір зливового приймача. Після виконання цієї операції, всі краї необхідно зачистити.


8. Монтується прохідний зливовий приймач {107 \ 007} по центру між двома кріпленнями ринви. Виконуючи установку зливового приймача, досягається збіг двох центрів окружності (отворів). Вибір місця установки зливового приймача заплануйте заздалегідь, щоб правильно провести монтаж деталей кріплення жолоба (відстань між ними до 50 см.).


9. Зливові приймачі з лівого і правого боку кріпляться до лобової дошки. Каучуковий ущільнювач змащується силіконом і щільно одягається на ринву. Переконайтеся, щоб кріплення зливового приймача щільно прилягало до ринви.


10. З'єднувач {111 \ 011} скріплює два жолоби в єдиний злив для води. Необхідно дотримуватися рекомендацій заводу виробника і залишати зазор, відстань 6 см між жолобами, для теплового розширення. З'єднувач розташовується між двома тримачами жолоба. Цей момент необхідно врахувати при виборі місця кріплення тримачів ринви на самому початку монтажа.


11. Заглушки встановлюються по краях жолобів, при відсутності зливових приймачів і поворотних кутів. Вони мають ущільнювачі, які необхідно змастити перед з'єднанням з жолобом.


12. Жолоб і утримувач кріпляться таким чином, щоб відстань між центром утримувача і краєм заглушки не перевищувало двадцяти сантиметрів.


13. Аналогічно заглушці кріпиться поворотний кут. Відстань в двадцять сантиметрів вимірюється з внутрішньої сторони кута. Кріплення жолоба розташовуються таким чином, щоб збільшити жорсткість всієї конструкції водостічної системи.


14. Переходимо до монтажу водовідвідних труб. В наявності система має два види і два матеріали кріпильних пристосувань. Утримувачі труби виготовляються з металу і пластика, кріпляться до стіни і на облицювальний матеріал при вентильованих системах. Дюбеля бувають декількох розмірів: 100мм, 160мм, 220мм. Вибір відстані дозволяє їх застосовувати як на звичайні стіни, так і на утеплені, в залежності від товщини утеплювача.


15. Відстань між тримачами труб залежить від висоти будівлі. 1.5 м при висоті споруди десять і більше метрів. 2.0 м при висоті споруд до десяти метрів. Всі ці величини застосовуються для посилення жорсткості системи.
Щоб уникнути попадання води на фундамент будівлі, в нижній частині труби встановлюється відвідне коліно.


16. Водостічна система profil надає можливість споживачеві товару здійснити організований відвід води в спеціальне місце або ємність. Для цього використовують два види колодязів, прямого і вертикального зливу. При жорсткому закріпленні труб для очищення зібраної води, рекомендується застосовувати деталь системи з вікном для ревізії {112 \ 012}. У цій деталі передбачено встановлення решітки для збору листя та інших великих предметів.


17. По закінченню виконаного монтажу водостічної системи profil своїми руками, необхідно візуально оглянути своє творіння і практично перевірити правильність виконаних нахилів, наливши воду в найвищу точку або в кілька вищих точок при необхідності. Переконайтеся, що вода потрапляє в потрібні отвори і відводиться в сторону від фундаменту будівлі.


18. Хотілося б нагадати, використовуйте шурупи розміром 40х5 стійкі до атмосферних опадів і призначені для дерева. Щоб уникнути розколу пластикових деталей застосовуйте шуруп з плоскою головкою.

Ось і все, успіхів у самостійному монтажі.