Інструкція монтажу підшивки софіт, asko своїми руками

1. Обрешітка для монтажу софітів.

Виконати монтаж софітів зовсім просто, якщо знаєш, як це робити.
Перше з чого необхідно почати, зробити монтаж обрешітки. Для обрешітки беруться оцинковані профілі або дерев'яні бруски 50х40 см. Матеріал повинен бути рівний, висушений і досить міцний.
Софіт рекомендується монтувати перпендикулярно до стіни, тому монтажні рейки розташовуються уздовж стіни і краю карниза.

 • Монтаж карнизної підшивки
 • інструкція монтаж карнизної підшивки
 • монтаж карнизної підшивки своїми руками

На карнизи шириною до 40 см встановлюються дві рейки по краях, понад 40 см необхідно встановлювати додаткові рейки, бажано на однаковій відстані.

 • Інструкція монтаж карнизної підшивки своїми руками
 • інструкція монтаж карнизної підшивки

2. Монтаж підшивки і планки «J».

Рекомендації заводу виробника - монтаж пластикових софітів проводитися в теплу пору року, температура навколишнього середовища від 15 градусів і вище. Перед монтажем, панелям необхідно дати час для стабілізації. За кілька годин до монтажу винести панелі на вулицю або в приміщення, де вони будуть монтуватися. Зняти упаковку та покласти на рівну поверхню, і дати їм полежати 3 години. Температурне розширення / стиснення упродовж року становить від 8 до 10 мм.
Перше з чого починається сам монтаж софітів своїми руками - з установки «J» планки. По краях обрешітки кріпитися «J» планка цвяхами або шурупами. Відстань між кріпленням до 40 см. Заміряють відстань від внутрішніх сторін паза планки, віднімаємо 6 мм для зазору і відрізаємо смужку софіта. Установка в пази проводиться шляхом вигину панелі.

 • Монтаж карнизної підшивки
 • інструкція монтаж карнизної підшивки
 • монтаж карнизної підшивки своїми руками
 • Панелі кріпляться цвяхами або шурупами з відстанню до 40 см. Між панеллю і шляпкою кріплення залишається зазор 1 мм, для атмосферного розширення / стиснення. Кріплення планки проводиться посередині овальних отворів. Одна сторона панелі йде в зачеплення, друга кріпиться. Панель розташовується вільно з зазорами з усіх боків.

3. Кутові елементи підшивки.

Кутові елементи підшивки заповнюються двома малюнками.
Перший - прямий. Підшивка заповнює карнизний звіс в кутку, як продовження бокової частини.
Другий - діагональний спосіб. Квадрат в кутку ділиться по діагоналі і заповнюється шляхом підрізування панелі під кутом. Стикування софітів бажано проводити однакового профілю і по одній лінії в спільному кутку.

 • інструкція монтаж карнизної підшивки Київ
 • монтаж карнизної підшивки софіт

На лінію стикування софітів встановлюються дві «J» планки, тильними сторонами один до одного. Для досягнення правильного стикування панелей, рекомендується проводити монтаж по колу. Закінчити заповнювати кут і з цього кута продовжувати далі заповнювати карниз по іншій стороні будівлі.

4. Чем крепятся панели софит.

Панель софіт сконструйована таким чином, що на одній стороні є зачіп, а на інший смуга з овальними отворами. Кріпити шурупами або цвяхами необхідно тільки по центру отворів з відстанню 30-40 см.
Панель з'єднується легко без натягу. Кріпильні шурупи або цвяхи повинні мати плоску шляпку діаметром 8 мм, ніжку товщиною 3 мм. Необхідно дотримуватися правил кріплення. Між шурупом, цвяхом і панеллю залишається зазор величиною 1 мм. Вільне розташування панелі без натягу і зазор при кріпленні софітів, вкрай необхідний для атмосферного впливу. Правильний монтаж підшивки софіт на карниз або стелю, запорука тривалої експлуатації в первісному стані.

 • Монтаж карнизної підшивки
 • інструкція монтаж карнизної підшивки
 • монтаж карнизної підшивки своїми руками

Кріпиться планка по широкій з отворами стороні. Шурупи і цвяхи монтуються до обрешітки тільки по центру отворів, дотримуючись прямий кут. У паз кріпити не рекомендується.

5. Ріжимо панелі Софіт.

Відрізати панель софіт можна механічним і ручним способом.
Механічний - дискова пила, лобзик. Тонке лезо, зуби встановлюються в протилежну сторону обертання, для м'якого і якісного різу.
Ручний - пилка, ножиці, ніж. Використовуючи ножиці, необхідно виконувати різ на 2/3 леза. Застосовуючи ніж, робиться рівна глибока канавка, по якій методом вигину виконується злам панелі. Початок різу - з боку отворів для кріплення панелі.
Дотримуйтесь правил техніки безпеки при роботі з ріжучими інструментами.

6. Транспортування і зберігання панелі.

Довжина панельних смуг карнизної підшивки софіт більше трьох метрів і проводиться з пластика. Матеріал м'який і легко піддається вигину. Тривале зберігання в зігнутому стані надає підшивці софіт хвилясту форму. Щоб уникнути цього необхідно зберігати панелі на плоскій рівній поверхні або ставити достатню кількість підкладок (піддонів).
Зберігаються панельні смуги підшивки в закритій упаковці, одна на одній до 15 шт. При зберіганні на відкритому повітрі, упаковка відкривається, щоб уникнути утворення роси і конденсату всередині упаковки.

Монтаж карнизної підшивки